Z novembrom prostovoljno samotestiranje za vse učence

Spoštovani starši.

Vlada je skupaj s strokovno komisijo sprejela nove ukrepe za zajezitev širjenja okužb SARS-Cov2. S 1. 11. 2021 tako stopijo v veljavo tudi spremembe glede samotestiranja učencev v osnovnih šolah, saj se po novem samotestiranje uvaja za vse učence osnovne šole od 1. do 9. razreda. Samotestiranje je prostovoljno in brezplačno, potekalo bo dvakrat tedensko, ob ponedeljkih in sredah. Vsak osnovnošolec ima na voljo 10 testov za samotestiranje, ki jih starši, s kartico zdravstvenega zavarovanja, prevzamete v lekarnah.

Protokol samotestiranje za učence osnovnih šol

Pred ponovno vrnitvijo v šolo vse spomnimo, da se v čim večji meri držimo ukrepov za preprečevanje širjenja okužbe: vzdrževanje razdalje, nošenje zaščitne maske v zaprtih prostorih,  pogosto umivanje in/ali razkuževanje rok, prezračevanje prostorov.  V primeru slabega počutja ali drugih znakov okužbe ostanimo doma ter se posvetujemo z zdravnikom.

Še posebej opozarjamo učence, ki se vozijo s s šolskim avtobusom, da med vožnjo nosijo masko.